вторник, 22 февраля 2011 г.

Завдання 3. Сценарний план документального фільму на тему зберігання пуповинної крові

Фото з сайту: http://umbilicalcordbloodstemcellreserch.com/



В кадрі:

Зйомка блоку з новонародженими дітьми через скло

Крупний план дитячих облич

Лікар в коридорі розмовляє з вагітною жінкою




Коментар майбутньої мами, що вагається щодо рішення про зберігання пуповинної крові для майбутньої дитини
(зйомка в пологовому будинку)







Коментар біолога з Міжнародного центру біотехнології «Біостем» при НДІ невідкладної та відновновлювальної хірургії ім. Гусака (м. Донецьк) , що працює в лабораторії клітинного і тканинного культивування.
Зйомка приладдя в лабораторії  – мікроскопів, кріо-камер, і тд.







  



Коментар директора Сімейного банку пуповидної крові «Гемафонд» (м.Київ)


Архівні фото Девіда Харісса,
Архівне відео американських банків пуповидної крові




 




Коментар фахівця з  Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення при Міністерстві охорони здоровя щодо фінансування державою процедури збереження пуповидної крові














Коментар юриста

 Інфографіка переліку документів, що  регламентують діяльність банку пуповинної крові в Україні:
·         Конституція України,
·         Цивільний кодекс,
·         законом України "Основи законодавства України про охорону здоров'я",
·         законом України "Про донорство крові та її компонентів",
·          законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"




Стенд-ап журналіста

Зйомки в пологовому будинку, в центрі підготовки для майбутніх батьків


Поза кадром:

Сьогодні кожна родина, яка чекає малюка, стикається з вибором і відповідальністю за збереження або не збереження стовбурових клітин пуповинної крові майбутньої дитини. Оскільки в Україні ця послуга досить нова, навколо неї народилося чимало міфів.


Я досі вагаюсь…Інформації не достатньо –  в одних джерелах залякують, що в Україні немає перевірених методик для такої процедури, в інших пишуть, що методики є, але збір пуповинної крові позбавляє новонародженого цінного крові. Одним словом, не вистачає кваліфікованої і вичерпної інформації для батьків.


Використання гемопоетичних стовбурових клітин, якими дуже багата пуповинна кров, дійсно є «золотим стандартом» у лікуванні багатьох форм хвороб, зокрема лейкозів. Але вже сьогодні пуповинна кров успішно застосовується в лікуванні ще близько 70 інших важких захворювань в області імунології, ендокринології, ортопедії, стоматології, офтальмології, репродуктивної медицини та ін. Щодо того, що дитина недоотримує цінну для нього кров – це невірно.  Фактично, з пуповинної вени збирається кров, яка повинна була бути просто викинута.

Мало хто знає, що вперше зберігати кров з пуповини в Україні почали в 1984 р., і є дані, що це був перший європейський досвід такого кріозберігання . Перший приватний банк пуповинної крові виник у США в 1992 році, коли професор Девід Харрісс «про всяк випадок» заморозив пуповинну кров свого сина. З тих пір, у світі засновані та успішно функціонують більше 200 банків пуповинної крові, а Девіду Харріссу сьогодні належить найбільший з них.
 

У розвинених країнах світу (США, Канада, Іспанія, Франція, Німеччина, Японія) активно функціонують державні банки пуповинної крові, що фінансуються урядом. У деяких країнах, (наприклад, у США) держава законодавчо зобов'язує лікарів інформувати всі вагітних жінок про те, що існує можливість зберегти пуповинну кров дитини у спеціалізованому банку. У тому ж США, витрати батьків на збереження пуповинної крові навіть вираховуються з щорічних податків.
В Україні, на жаль, держава не може оплатити збір і зберігання цього безцінного біологічного матеріалу.

Взаємовідносини клієнта з банком пуповинної крові регулюється договором, де прописані всі обов'язки банку щодо надання якісної послуги. Крім того, варто звернути увагу на такий пункт, де у договірному порядку гарантується організація передачі зразків на зберігання в інший банк пуповинної крові відповідного рівня в разі обставин, що не дозволяють і далі зберігати зразки в попередньому кріобанку.







Щодо вартості такої послуги, то в  Україні в середньому вона складає близько 6-ти тисяч гривень. Фахівці все ж наголошують, що зберігання власної пуповинної крові навіть протягом всього життя коштує в десятки разів дешевше, ніж донорський зразок кісткового мозку чи чужий пуповинної крові з-за кордону.  Все ж кінцеве рішення –  зберігати пуповинну кров чи ні для своє дитини – таке  рішення кожна сім’я вже приймає самостійно.


На основі матеріалу «10 міфів про стовбурові клітини пуповинної крові»

www.sprosimam.org.ua


1 комментарий:

  1. Євгеніє, молодець, прекрасна робота. Тема повністю розкрита, коментарі досить вичерпні. Я б лише порадила розшифрувати для глядачів, що таке стовбурові клітини і кріобанк.

    ОтветитьУдалить